2 خرداد 1388
توسط: سیاوش

هایپرر ۲۳

  

Song : Chaos

Album : Controlling Crowds

   Artist : Archive

Year : 2009 

Singer: Rosko John, Maria Q, Dave Pen

 Genre : Electronic Progressive/Experimental Rock | Alternative Rock

 

همه ی زیبایی مسخ کننده ی این آهنگ تقدیم به شیدرخ عزیزم که درک زیبایی و لذت و رهایی با او برایم شکل گرفت. دیروز داشتم فکر می کردم زیباترین و شایسته ترین جانشین تو برایم چیزی جز موسیقی نبود ! خلاء حضورت رو تنها با موسیقی تونستم جایگزین کنم ... بی ریا و بی دریغ .. گسترده و بی مرز .. هر بار انگار ناشناخته و غیر قابل پیش بینی .. بس که حضورت گسترده و به کمال، زیبا و هارمونیک بود برام که هر توهم و شبهه ی احتمالی گذار از تو به زودی به خنده ی تمسخر نشست!  

ذوق شنیدن و کشف کردن یک قطعه موسیقی زیبا تا همیشه برام یک هیجان و لذت بی رقیب می مونه !  

راستی یادت باشه قضاوت در مورد آدمها رو تا گذار از چند مرحله و آزمون و تجربه و نیز سنجش کیفیت عمل به عقایدشون عقب بندازی ! 

 

Chaos

 Archive - Controlling Crowds [2009] 

 Archive  

چند تا آهنگ خیلی خوب دیگه هم داره این آلبوم جدید آرکایو که به زودی معرفی می کنم .. قبلاً فکر کنم چند تا کار ازش معرفی کرده بودم .. پس میریم در چند هایپرر بعدی روی آرکایو و لذت های من! هر چند که هنوزه که هنوزه محو قدرت و زیبایی بی پایان کارهای این استیون ویلسون هستم و عرض ارادت نکردیم هنوز ! ندیدنش به جرأت از دست دادن یکی از ناب ترین و نایاب ترین لذت های زندگیه و دیدن و درک کردنش اثبات این حرف که آنچه مصرف می شود موسیقی نیست .. موسیقی از پروسه و پیچ و خمهای تفکر و تعقل و شناخت می گذرد ... موسیقی رهایی ست !  

************************ 

پی نوشت : 

بد نبود از شرایط تور روز جمعه می گفتم و سلیقه و عادات رایج اکثریت مردم جامعه مون و به خصوص جوانها و تأسف و تهوع مکرری که از دیدن علایق و سلیقه های هنری شون بهم دست داد ! بله فاجعه ای به نام ساسی مانکن و ... که مطمئنم اکثریت شما خواننده ی اندک این وبلاگ اگر در حین خواندن، هم داستان من باشید در خلوت و مهمانی ها یکی از زیباترین هنرهای وجودی تون (رقص) رو به دست این مثلاً موسیقی و اون کلام .... می سپرید! بهتره ادامه ندم که این وبلاگ جای این بحث نیست و در رفتن چند تا فحش کاف دار آب دار اساسی دور از ذهن نیست ! ولی آنچه در اون روز برام جالب بود فاصله ی کیفی شدید نوع تفریح و رفتار من و آرمان بود با هر کسی که اون روز می دیدیم ! نوع برخورد و مثلاً تفریح کردن و لذت بردن شون از طبیعت و جاده و طلوع و غروب و روستا و رودخانه و ... موضوعی ست که قبلاً به طرق دیگر مورد توجهم بود و جا داره در وبلاگ خوب که نگاه می کنی ... بهش بپردازم ! اگر یادم بمونه و حوصله کنم .. یک آموزش و دعوتیه که مدتهاست از اطرافیانم داشتم ! من برم که یک ساعته باز هم نوید پشت در کافی نت منتظره ! همینجا بازم شرمنده ام نوید جان !